Elektrický obojek jako pomůcka při výcviku psa

elektrický obojek

Štěkání psa je pro něj stejně přirozené, jako je pro nás mluvení. V případě, že pes štěká v nežádoucích situacích, například když je sám doma nebo v noci, je to obtěžující a nežádoucí. Často vzniká řada konfliktů se sousedy. Abyste se jim vyhnuli, je důležité psa odnaučit štěkat. S tím vám může pomoci elektrický obojek pro psy.

Elektronický obojek ve skutečnosti můžete považovat za prodlouženou ruku nebo příkaz majitele, který trestá psa v době nevhodného chování (štěkání), když není doma. Žádný pes nezůstává rád doma sám. Co dělat když nejste doma? Je chybou potrestat psa, když se vrátíte domů a on na vás šťastně skočí a pozdraví vás, můžete ho tímto opravdu zmást.

V této situaci jsou nápomocné elektronické obojky, které pracují na jednoduchém principu. Obojek  se zapne, když pes štěká a varuje ho, například aplikací spreje ve směru nosu nebo prostřednictvím elektrostatického impulsu. V tuto chvíli je pes potrestán přesně v okamžiku, kdy štěká nebo vyje. Samozřejmě, že tyto obojky nejsou všelékem pro všechny problémy s chováním psa. Hodně záleží na vás, musíte psovi přesně a pravidelně vysvětlovat, že po odchodu není štěkání a vytí vítáno. Než si elektronický obojek pořídíte, je potřeba nejprve psa naučit být doma sám.

Jak elektronický obojek pomůže při výcviku?

V situaci, kdy pes štěká a vyje, můžete využít tréninku pomoci elektronického obojku. Úspěšně jej využívají zkušení trenéři. Nespornou výhodou je, že máte psa pod kontrolou, když jste třeba na druhé straně města.

Límec pokárá psa, když začne štěkat. Není to nebezpečné ani příjemné. Pes se rychle dozví o souvislosti mezi štěkáním a aplikací spreje nebo elektrostatickým impulsem. Klíčem je především vhodné nastavení elektrostatického impulsu. Pokud je impuls účinný, uvidíte, například jak se pes otočí k obojku, zvedne uši nebo změní své chování jiným způsobem. Vysoce kvalitní obojky mají až 100 nebo více úrovní intenzity pulsu, aby se obojek ideálně hodil pro citlivost psa. Nejsou nastaveny nad prahem bolesti. Elektronické obojky jsou bezpečné, snadno se ovládají. Důležitou funkcí je také korekční impuls. Tento typ impulsu lze nastavit nejen z hlediska jeho síly, ale i doby trvání. Díky tomu může být pes "jemně" oddělen od nevhodného chování pomocí jemnějšího podnětu s delší dobou působení. To je důležité, protože podnět by měl být pro psa  nepříjemný, ale neměl by mu způsobit bolest.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4