Cyklonové odlučovače pro brusírny

cyklonové odlučovače

Cyklonové odlučovače jsou určeny pro celou řadu průmyslových odvětví. Využívají se pro brusírny, slévárny či tryskárny. Velké množství prachu a třísek, které vznikají například při broušení tmelu pro sádrokartonové desky nebo při práci s routerem, způsobují ucpání hlavního vysavače a snížení sacího výkonu. Cyklonový odlučovač je skvělým řešením, protože odděluje a akumuluje až 95 % prachu. To odlehčuje hlavní filtr a zajišťuje konstantní vysoký sací výkon a delší životnost odsavače.

Cyklonové odlučovače a jejich využití

Úkolem cyklonových odlučovačů je odsávání pilin, prachu nebo brusných částic dříve, než se dostanou do filtru. Slouží k zatížení filtračních ploch filtračních zařízení nebo k ochraně ventilátorů, aby nedocházelo k jejich nadměrnému opotřebení. Pro brusírny jsou vhodné cyklonové odlučovače typu TC 3000, TC 5000 nebo například TC 13400. Jednotlivé modely se mezi sebou liší svými parametry.

Kromě vysokého výkonu, které cyklonové odlučovače mají, se počítá především s pohodlím při každodenní práci. Kompaktní zásobníky lze velmi snadno vyprázdnit při naplnění prachem, aniž by docházelo ke znečištění pracovního prostředí.

Doporučujeme odlučovače pro brusírny využít zejména pro práce, které produkují jemné minerální prachy, například práce s použitím jednoduchých brusek, brusek s diamantovým příslušenstvím a renovačních frézek, kde se vytváří velké množství frézovacích a řezných třísek, také při práci s kotoučovou pilou.

Cyklonové separátory mohou být instalovány jako jednotlivé jednotky, nebo v násobcích, označovaných jako multicyklony. Je také možné instalovat cyklóny v sérii nebo paralelně. Separátory lze instalovat s horizontální nebo vertikální orientací. Cyklonové odlučovače s reverzním tokem mají kuželovitý tvar. Plyn vstupuje do horní části tělesa odlučovače, proudí dolů, pak proudí zpět nahoru a je vypouštěn.

Části cyklonového odlučovače

Hlavní válcová část cyklonového odlučovače je známa jako těleso nebo hlaveň. Postupně se zužující se kuželový úsek je známý jako kužel. Neošetřený plyn vstupuje přes vstup na straně odlučovače. Unášené částice uvnitř proudu plynu jsou odděleny od proudu plynu a vypouštěny přes výpustný otvor na základně separátoru. Vyčištěný plyn vystupuje přes přijímací otvor v horní části odlučovače.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4