Jaký je rozdíl mezi ofsetovým a digitálním tiskem?

digitální tisk

Pokud potřebujete vytisknout plakáty, reklamní letáky, vizitky, fotky či cokoliv jiného, postaví se před vás otázka, zda zvolit digitální tisk, nebo spíše ofsetový. Obě varianty mají své přednosti, ovšem i úskalí, a proto je nezbytné je zvážit ještě před samotným výběrem konkrétního řešení.

Ofsetový tisk je v podstatě moderní způsob nepřímého tisku z plochy. Znamená to tedy, že nejprve se vytvoří takzvaná tisková plocha, ze které se tiskne na válec, přičemž až potom se tiskne na konkrétní materiál. Druhou možností je digitální tisk, což už je přímý tisk z počítače na papír. Digitální tisk je neustále vylepšován, aby byla jeho kvalita srovnatelná s tiskem ofsetovým.

Výhody a nevýhody

Digitální tisk je instantní, ofsetový zase nenahraditelný, co se kvality barevných ploch týče. Ofsetovým tiskem docílíte vskutku speciálních odstínů a miniaturních detailů. Jestliže tedy potřebujete vytisknout třeba propagační tiskoviny, tak můžete zvolit jak ofset, tak i digitální tisk, ale jaký bude mezi výsledky rozdíl?

Počítejte s tím, že u digitálního tisku jste omezeni velikostí, zpravidla jsou tiskárny schopny vytisknout na papír o velikostech A3 až A5, kdežto u ofsetového tisku omezení nejste, klidně zvládne i formát A0.

Pokud prahnete po tiskovinách, které musí vynikat, tak zvolte fluorescentní barvy neonky, s nimiž dokáže pracovat ofsetový tisk. Problém nemá ani s opravdu malým písmem, takže všechno je naprosto čitelné. Digitální tisk se zase využívá tam, kde je třeba na každém kusu nastavit jiné jméno, cenu a podobně, tedy například u diplomů, certifikátů, vstupenek.

Jak je to s náklady?

Co se nákladů týče, tak je pochopitelné, že ofsetový tisk je kvůli vyšší kvalitě i dražší. V případě, že potřebujete minimalizovat náklady a vytisknout velké množství za co nejméně peněz, není nic jednoduššího než zvolit digitální tisk.

Jestliže hledáte specialistu, jenž se právě na digitální tisk věnuje, obraťte se na OK DESIGN. Společnost vyhoví vašim požadavkům na míru, i když jsou náročnější.  

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4