Co je to noční vidění a jaké typy je možné zakoupit

Noční vidění je zařízení, které pomáhá např. střelcům nebo vojákům orientovat se ve tmě. Můžou ho ale také využít také jachtaři nebo obyčejní lidé při ochraně svého majetku. Principem tohoto zařízení je využití zbytkového světla, které získá z odrazu např. měsíce, hvězd nebo také z odrazu světla, které pochází z okolních obcí či měst.

Pokud si chcete pořídit puškohled s nočním viděním, měli byste vědět, že jej můžeme rozdělit do 2 typů na analogové noční vidění a digitální noční vidění. Samostatnou kapitolou je pak také termovize, která slouží ke stejnému účelu jako noční vidění, pracuje však na jiném principu.

Analogové noční vidění

Tento typ nočního vidění využívá k tvorbě obrazu fotokatodu, přes kterou do přístroje vstupuje zbytkové světlo, které je následně přeměněno na elektrony. Ty pak narazí na fosforové stínítko, které uživateli zobrazí konečný obraz.
Velkou výhodou tohoto typu nočního vidění je jeho schopnost vytvořit velmi dobrý finální obraz a také jeho velká citlivost na zbytkové světlo z okolí. Dále stojí za zmínku jeho vysoká životnost a také nízká spotřeba energie. Velkou nevýhodou těchto zařízení však je jejích vysoká cena a také to, že velké množství těchto přístrojů musí mít povolení od Policie ČR.

Digitální noční vidění

Tento typ funguje na stejném principu jako digitální kamera nebo fotoaparát. K přeměně zbytkového světla na obraz využívají CCD procesor.
Výhodou tohoto typu nočního vidění je celkem přijatelná cena, možnost nahrávat výstup a také není nutné získat povolení od Policie, jako tomu bylo u předchozího typu. Nevýhodou je však vysoká spotřeba energie a nízká citlivost na zbytkové světlo, díky čemuž je nutné použít přísvit.

 Zajímá vás také termovize? Tak to si určitě musíte přečíst tento článek.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4