Potřebujete nové čerpadlo do septiku? Poradíme vám s výběrem

výhody čerpadel do septiků

Pokud disponujete jímkou, případně septikem, bez vhodného čerpadla se neobejdete. Pro takové účely slouží kalové čerpadlo, které je sestaveno tak, aby odolalo náročnému prostředí. Výhody čerpadel do septiků jsou ty, že si bez problémů poradí s příliš znečištěnou vodou, ale klidně i vodou ze stavebních jam a zatopených sklepů.

Kalová čerpadla nacházejí vskutku široké uplatnění. Protože existuje nespočetné množství druhů, prozradíme vám, na co se konkrétně zaměřit, abyste zvolili správný model.

Povrchové, nebo ponorné kalové čerpadlo?

Kalová čerpadla se rozdělují na dvě hlavní skupiny, a to povrchová a ponorná. První zmíněná varianta pracuje na souši, tudíž umisťuje se na suché místo nad hladinu čerpané vody. V potaz byste měli brát maximální sací hloubku, která nebývá větší než 8 metrů. V případě, že už potřebujete čerpat vodu z hloubky větší než 8 metrů, přicházejí na řadu ponorná čerpadla. Jak už samotný název napovídá, ponorné čerpadlo se umisťuje pod hladinu čerpané vody.

Co všechno byste měli zohlednit?

Jakmile tedy vyberete konkrétní druh čerpadla, potom se podívejte na jeho samotné parametry. Zohlednit byste měli konkrétně maximální výtlak, tedy jak vysoko čerpadlo dokáže vytlačit vodu. Dále by vás měl zajímat maximální průtok, neboli kolik litrů vody dokáže čerpadlo za minutu odčerpat. Dalším důležitým parametrem je průchodnost částic, což u extrémně znečištěné vody potřebujete, neboť obsahuje nejen drobné nečistoty, ale i větší kusy.

V neposlední řadě se budete rozhodovat mezi elektrickou a benzinovou verzí. Záleží tedy na tom, zda máte v blízkosti septiku či jímky přívod elektřiny. Pokud ne, je jasné, že sáhnete po benzinovém provedení.

Jedním ze specialistů na čerpadla je společnost RedEd, která vám v případě potřeby pomůže s výběrem.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4