Jak správně vybrat automatické dveře?

automatické dveře

Automatické dveře zlepšují komunikaci a nepředstavují překážku pro osoby se zdravotním postižením. Posuvné automatické dveře se vzduchovou clonou zabraňují násilné výměně studeného a teplého vzduchu. U tohoto typu automatických dveří lze použít ovládání přístupu do místnosti díky použití elektronických zařízení. 

Podle typu automatických dveří 

Posuvné dveře rozdělujeme na jednoduché nebo dvojité křídlo.
Dvoukřídlé dveře se obvykle skládají ze dvou pevných bočních křídel a dvou pohyblivých (posuvných) křídel. Šířka průchodu je téměř stejná jako šířka pohyblivých křídel.

Teleskopické posuvné dveře se používají, když požadovaná šířka otvoru musí být větší než šířka vyplývající ze šířky dveří (dávají průchod 2/3 šířky otvoru). Díky automatickému ovládání můžete dosáhnout různé šířky otevírání v závislosti na provozu.

Vyvažovací dveře mají křídla, která se otevírají a zavírají, aby otáčely celou svou rovinu kolem osy, která byla přesunuta do středu. Po otevření jsou téměř všechna otevírací světla k dispozici pro provoz.

Skládací dveře mají křídla rozdělena na stejné části a spojená se speciálními závěsy. Při otevírání se klouzají do strany a skládají se. Při otevírání potřebují velmi málo místa. Nelze je však použít na únikových cestách.

Sklopné dveře (uzamykatelné, sklopné) lze ovládat pomocí pák nebo pákových pohonů. Pohon by měl být vzhledem ke své hmotnosti namontován na hlavici. Proto by nad křídlem dveří měl být ponechán dostatečný prostor (80 - 140 mm). Pohon výkyvných dveří může křídlo dveří otevřít pouze v jednom směru, takže by se tyto dveře z bezpečnostních důvodů měly otevírat ven. 

Příslušenství a rozměry automatických dveří

Pohon v automatických dveřích je zařízení, které přenáší signál do otevíracího stroje. Tyto funkce mohou být splněny: radarovými zařízeními, optickými bariérami, různými tlačítky na stěně a podlaze, tlakovými rohožemi, přístupovými regulátory. U dveří se zkrácenou dobou otevírání se doporučuje používat směrové radary. 

Optimální výška přechodu je 2100 mm. Tato výška je nejvýhodnější také proto, že nad dveřmi je pohon, u kterého je v krytu obvykle nouzový spínač nebo programový spínač.  Doporučená šířka průchodu je 1 000 - 2 000 mm. Křídla s větší šířkou jsou ochablejší. Pokud provoz vyžaduje průchod přes 2000 mm, doporučuje se navrhnout pár přechodů. Aby setrvačná síla nebyla větší než automaticky omezená uzavírací síla, neměla by křídlo vážit více než 80 kg. 

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4